Nuo ko pradėti (studijos Australijoje)

Studijos Australijoje yra pačios įvairiausios ir atitiks visus net didžiausius reikalavimus keliantiems individams. Australija, viena iš top šalių kuriose išsilavinimas yra vertinamas, o asmuo įgyjas aukštąjį išsilavinimą ir investavęs savo laiką bei pinigus į tai nesileidžia į kitokio darbo paieškas, bei mėgaujasi valstybės reguliuojamais atlyginimais. Tikrai taip, valstybė reguliuoja kiek atitinkamos srities specialistas turi uždirbti mažiausiai. Skamba intriguojančiai ?

Studijų kokybė

Studijos Australijoje yra reguliuojamos Australijos valstybės, tarptautiniai studentai studijuoja pagal CRICOS sistemą kuri garantuoja jog studijos, bei institucija kurioje studijuosite atitinka aukštus standartus. Australijoje mokslas yra brangus, todėl mokama studijų suma atspindės studijų ir žinių kokybę

Koledžas ar Universitetas ?

Jeigu baigėte Universitetą Lietuvoje ir galvojate jog studijuoti koledže nėra prestižas, galiu patikinti, jog Australijos koledžo diplomas turės daugiau galios ieškant darbo užsienyje negu Lietuvos diplomas. Lietuva daugeliui užsieniečių yra nežinomas kraštas, todėl ir diplomas iš Aukštosios mokyklos turi nedaug vertės.
Pabaigę koledžą, galėsite aplikuoti graduation vizai, tuomet galėsite pigiai išlyginti studijas Universitete, o tada jūsų durys į platesnius karjeros vandenis dar labiau atsivers, čia įgytos pažintys tarnaus jums visą gyvenimą.

Universitetas yra kaip ir visame pasaulyje pripažįstamas geriau negu koledžas. Bet karjeros perspektyvos vis viena priklausys tik nuo jūsų iniciatyvos ir siekių. Australijoje yra labai svarbu komunikuoti ( social networking ), todėl vien tik pažįstant reikalingus žmones jūs gausite gerą darbą.

Todėl kas geriau ar koledžas, ar universitetas galima dėti lygybės ženklą, su papildoma sąlyga – viskas priklauso nuo JŪSŲ pačių.

Kokie yra stojimų reikalavimai (reikalingi dokumentai bei  tvarkymo etapai)?

Pagrindinis reikalavimas yra anglų kalbos testas arba IELTS egzaminas priklausomai nuo pasirinktų studijų institucijos. Daugiau infomacijos rasite čia.

Koks reikalingas pradinis kapitalas ?

Studijos Australijoje yra investiciją į jūsų ateitį žinias ir galimybes, Australija yra įsikūrusi kitame pasaulio krašte, todėl mes paskaičiavome orientacinę kainą, kuri leistų jums sudaryti įspūdį apie savo galimybes.

Studijų biudžetas Australijoje susideda iš:

 • Studijų pirmos įmokos kainos
 • Vizos mokesčio
 • Sveikatos patikrinimo
 • Privalomo sveikatos draudimo
 • Pragyvenimo išlaidų keliems mėnesiams
 • Skydžio bilietų

Daugiau informacijos su konkrečiais paskaičiavimais rasite čia.

Kiek trunka vizos ir dokumentų tvarkymas ?

Oficialiai viza yra tvarkoma 30 dienų ( pagal Australijos ambasados duomenis) nuo paskutinio dokumento pridavimo, bet mes rekomenduojame pradėtis tvarkytis vizą prieš 2 mėnesius, kadangi imigracinė tarnyba pasilieka teisę svarstyti ilgiau. Šiuo metu vizos patvirtinamos per porą dienų pateikus visus reikalingus dokumentus.

Ką daryti jeigu studijos nepatinka ?

Jūsų studijos yra susietos su viza, keisti galite studijas koledžo viduje, iš vienos disciplinos į kitą, jeigu nepatinka koledžas, po pusmečio galima surasti naują koledžą tai jums kainuos papildomai enrolment fee kuris svyruoja nuo $200-300, bei agentūrinis mokestis $100. Kai kurios mokymo įstaigos taiko įvairius administracinius mokesčius.

Studijų įvairovė

Australijoje veikia per 1200 mokslo institucijų, daugiau nei 22 000 studijų. Jūs ir jūsų artimieji galite studijuoti įvairiuose lygiuose nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, ar tai būtų pagrindinė mokykla, ar tai būtų tarptautinės studijos koledže (VET), čia galite tobulinti savo anglų kalbos įgūdžius, studijuoti aukštąjį mokslą universitete.
Mes atrinkome pačias patraukliausias, populiariausias, bei įkandamiausias pagal lietuvišką kišenę studijas, o tie kurie į mokslą nori investuoti daugiau, mes individualiai patarsime, kurią specialybę pasirinkti. Daugiau informacijos rasite čia…

Studijų kainos
Studijų kainos yra labai įvairios ir pagal kiekvieno kišenę. Pigiausios yra vadybos tipo studijos marketingas, verslas, turizmas, taip pat fitnesas masažas. Brangiausi yra specializuoti mokslai kaip medicina, psichologija ir pan.

 • Mokykla $7,800 to $30,000
 • Anglų kalbos kursai nuo $200 per savaitę
 • Koledžai (Certificates I to IV, Diploma and Advanced Diploma) – $6,000 to $22,000
 • Bakalauro studijos- $15,000 to $33,000*
 • Magistro studijos $20,000 to $37,000*
 • Dokturantūra $14,000 to $37,000*

Plačiau apie studijų kainas rasite čia…

Studijų trukmė

Studijos koledžuose skirstomos sertifikatais. I, II, III, IV, Diploma ir advanced diploma. Gali trukti nuo 4 mėnesių iki 3metų priklausomai nuo studijų krypties. Šios studijos yra prilyginamos Lietuvoje aukštąjam neuniversitetiniam mokslui.

Bakalauro studijos aukštojoje įstaigoje trunka nuo 3 iki 4 metų priklausomai nuo studijų trukmės.

Magistro studijos trunka nuo metų iki 2jų priklausomai nuo studijų krypties.

Dauguma lietuvaičių renkasi studijas Australijos koledžuose, kurios trunka arba 2-3 metus.

Studentų įvairovė

Daugeliui kyla klausimas, kas bus mano grupiokai ir iš kokių šalių ? Atsakymas iš ties paprastas kadangi visa tai priklausys kokią mokymo įstaigą pasirinksite. Koledže jūsų draugais taps Italai, Brazilai, Airiai, Kiniečiai, Indai, Amerikiečiai ir pan. Universitete studentai skirsis kadangi čia didelę dalį sudaro Australai, bei azijiečiai.

Sveikatos draudimas

Sveikatos draudimas yra privalomas visiems studentams, kadangi medicinos paslaugos yra brangios, o turint sveikatos draudimą būtina sveikatos pagalba yra NEMOKAMA, kitos paslaugos yra iš dalies kompensuojamos. Mes dirbame su Allianz Insurance.

Dėja turime pavyzdį kuomet mūsų studentas eidamas pasivaiksčioti pakrante nuslydo nuo uolų ir susilaužė abi kojas. Jį gelbėti prireikė poros straigtasparnių, buvo atliktos kaulų rekonstrukcijos operacijos. Bendra gydymo suma sudarė per 20 000$, visas išlaidas padengė draudimo bendrovė su kuria mes dirbame. Todėl mes rekomenduojame draustis būtent mūsų  rekomenduojamoje įmonėje su kuria turime bendradarbiavimo patirties daugiau nei metus.

Darbo valandų ribojimai bei galimybės

Australijoje studentų darbo valandos yra ribojamos, tam jog spėtumėte į paskaitas, bei atsiskaitymus. Koledžo studentai (572 vizos turėtojai) studijų metu per 2 savaites gali dirbti 40 darbo valandų, atostogų metu darbo valandos neskaičiuojamos. Kaip taisyklė rinkoje atsiranda kitų galimybių studentams užsidirbti, todėl mes papasakosime apie visus įmanomus būdus individualiai.

Kokiuose miestuose galima studijuoti ?

Mes dirbame su populiariausiais bei prieinamiausiasi koledžais Australijoje. Šiuo metu galime pasiūlyti studijas Sydney, Melbourne, Gold Coast, Cairns miestuose.

Kiek trunka atostogos ir kada jos būna ?

Studentai koledžuose turi atostogas po kiekvieno semestro 2-4 savaites taip pat ilgąsias vasaros atostogos (Gruodžio mėnesį) kurios trunka 9 savaites. Taigi viso metuose turėsite 3.5 mėnesio atostogų.

Ar įmanoma atvažiuoti anksčiau nei prasideda studijos ?

Atvykti į Australiją galima anksčiau nei prasideda studijos, tai gali būti net ir keli mėnesiai prieš studijas, tačiau oficialiai galėsite pradėti dirbti tik nuo studijų pradžios. Visi reikalingi dokumentai darbui sutvarkoti tik atvykus, todėl kibti į darbo paieškas galima tik atvykus.

Skiepai ?

Privalomų skiepų nėra. Tačiau galite individualiai pasiskiepyti.

Kokia galimybė negauti vizos ?

Per mūsų gyvavimo istoriją to dar nebuvo, jeigu pateikiami dokumentai yra tvarkingi ir nekelia įtarimų, problemų niekada neiškyla.

Kiek uždirba studentai ?

Kiekvieno atvejis yra individualus, tačiau mūsų studentai vidutiniškai uždirba po $650 AUD, to pakanka pasidengti studijų, pragyvenimo, maisto išlaidas, taip pat daugelis dar susitaupo kelionėms, pirkiniams bei vietinėms pramogoms.

Ar aš galiu tikėtis likti gyventi Australijoje ?

Gauti Australijos pilietybę nepakanka pabaigti studijas ar išbūti šalyje atitinkamą laiką. Dauguma studijuojančių Australijoje svajoja likti čia, todėl dar prieš išvažiuojant reikia parengti strategiją, kurią bet kada atsivertę žinosite, ką reikia daryti norint likti Australijoje ir mėgautis šios puikios šalies resursais bei aplinka. Mes su malonumu padėsime suplanuoti lengviausią strategiją jūsų tikslo link.

Studijos Australijoje yra pirmas žingsnis padėsiantis atverti duris į Svajonių šalį. Plačiau skaitykite apie Skilled arba Sponsorship (457) vizas.

Kokios galimybės po studijų baigimo

Galimybes galėtume skirstyti į 2 grupes:

 • Tie kurie studijuoja profesiją iš skilled sąrašo.
 • Tie kurie studijuoja profesija ne iš sąrašo.

Taigi tie kurie studijuoja profesiją iš sąrašo, jie turės galimybę pabaigę studijas dar mėgautis beveik 2 metus atostogomis Australijoje, dirbi, keliauti ir kopiti karjeros laiptais, kadangi galėsite pretenduoti į Graduate work ir Post study work vizoms.

Tie kurie studijuoja profesiją ne iš skilled sąrašo, galimybė gauti SPONSORSHIP (457) vizą atsiveria, žiūrėti sąrašą taip pat nereikia jaudintis tiems kas neturi, nei profesijos, nei išsilavinimo. Australijoje galite dirbti bare ir taip gauti SPONSORSHIP vizą, kuri po poros metų pavirs į pilietybę. Jūs būsite įpareigoti dirbti tai įmonei ne trumpiau kaip 3 metus, jau po dvejų metų jūs turite teisę aplikuoti permanent residency vizai.

Daugiau informacijos apie vizas rasite čia.