Populiariausi klausimai/atsakymai

Home / Populiariausi klausimai/atsakymai

Kiek kainuoja nuoma ir kokie reikalavimai ?

Studentai Australijoje dažniausia gyvena nuomojamuose butuose, kuriuose gyvena po 1,2,3 ar daugiau žmonių kambaryje, priklausomai kiek privatumo ir pinigų norite investuoti. Sidnėjuje vieno kambario kaina, vienam žmogui gali svyruoti nuo 150 iki $400 per savaitę. Melbourne nuo 140 iki $380, Brisbane nuo 110 iki $300. Vidutiniškai studentai moka $170 per savaitę.
Dažnai nuomojantis butą yra paprašomas 2-4-6 savaičių užstatas vadinamas ( bond ), taip pat 1-2 savaitės mokestis į priekį. Vėlavimai čia nėra priimti, bet viskas priklauso nuo nuomotojo. Jeigu nuomojatės iš agentūros, gausite sms, arba skambučius su priminimu susimokėti. Jeigu numosite iš privačių asmenų, jūsų paprašys tiesiog išsikraustyti, jeigu tuo piktnaudžiausite.

Ar saugu Australijoje gyventi ?

Australijoje yra iš ties saugu, kadangi policija turi čia iš ties daug teisių (daug daugiau nei Lietuvoje), todėl nusikalstamumo lygis čia ne aukštas. Panelės gali taip pat jaustis saugiai, nebent pačios išprovokuos dėmesį savo apranga. Per paskutinius 4 metus, nei vienas lietuvis nebuvo nukentėjas.

Kodėl Australijoje yra nedaug lietuvių ?

Informacijos apie Australijos yra labia mažai internete, tai savo ruožtu mes bandome kompensuoti imdami interviu iš savo klientų, bei Lietuvių kurie gali pasidalinti savo patirtimi. Australija yra viena iš turtingiausių šalių.

Kokie miestai yra populiariausi emigracijai ?

Emigrantai ir studentai yra susitelkę didžiuosiuose miestuose : Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Adelaide. Šiuose miestuose gyvena daugiausia žmonių, tad ir darbų pasiūla yra didelė.

Sydney – yra linksmybių sostinė, čia taipogi yra geriausi koledžai bei universitetai. Šis miestas yra vienas brangiausių pragyventi pasaulyje, bet jeigu turi darbą, gali leisti tikrai nemažai. Vasaros čia karštos iki 40 laipsnių, o žiemos drėgnos ir vėsios iki 6 laipsnių šilumos.

Melbourne – yra kultūros sostinė Australijoje. Čia yra daugiausia meno renginių,  centrų ir pan. Melbournas yra žinomas kaip “4 seasons city” čia oras gali pasikeisti kelis kartus per dieną, o vietiniai gyventojai prie to yra visiškai pripratę. Oro temperatūra yra kiek vėsesnė, pragyvenimo lygis taip pat Aukštas kaip ir Sydney.

Brisbane – vienas šiltesnių miestų mėgiamų emigrantų. Šis miestas yra vienas iš sparčiausiai augančių miestų pasaulyje, todėl tikriausia galime sakyti – naujas galimybių miestas. Jeigu nesikuklinate sunkesnio, bet puikiai apmokamo darbo, šis miestas gali tapti jums tikra svajonę. Už 80km įsikūręs populiariausias Australijos Surfers Paradise yra tikras rojus. Atlyginimai yra šiek tiek mažesni negu Sydney bei Melbourne, bet tuo pačiu būsto nuoma yra taip pat pigesnė.

Šie miestai yra populiariausi, jeigu domina kiti pasirinkimai, kviečiu rašyti el.paštu

Kokius darbus dirba lietuvaičiai ?

Darbai Australijoje yra labai įvairūs. Nuo padavėjo iki bankininko, ar dėstytojo universitete. Yra lietuvių sėkmingai sukūrusių verslą,  sąlygos yra ypatingai palankios verslo pradžiai. Studentai vidušiniškai uždirba $650, pinigų pilnai užtenka padengti visas išlaidas, tačiau dar lieka ir susitaupyti kelionėms.

Ar lengva susirasti darbą ?

Jeigu esate pripratę laiką leisti ant pečiaus, mes siūlome ten ir likti. Australijoje neprigyja tie, kurie “lengvai” slydo Lietuvoje. Jeigu galvojate, jog čia bus kelias rožėm klotas – tikrai taip nebus. Bet kurie nebijo darbo, kurie rodo iniciatyvą pasiekia daug ir gauna gerus atlyginimus. Minimalus atlyginimas yra 16$ per valandą atskaičius mokesčius, tai daugiau nei Anglijoje, Amerikoje ar kitose stiprios ekonomikos šalyse.

Čia puikios galimybės verslui ir karjerai. Viskas priklauso nuo jūsų, o mes savo ruožtu padėsime jums sukurti konkurencingą CV jau Lietuvoje, patarsime kur ieškoti darbo yra geriausia, ką reikia sakyti ir ką geriau nutylėti. Jeigu esate kūrybingas ir ieškote geresnio darbo, nepamirškite jau Lietuvoje pasidaryti savo darbų portfolio.

Ar įmanoma susirasti darbą pagal profesiją?

Lietuva Australams yra dažniausiai nežinoma šalis, tad ir jūsų išsilavinimas taip pat bus nežinomas, į Jus žiūrės kaip į baltus aborigenus. Tačiau jeigu esate dirbę tarptautinėse kompanijose, padėtis visiškai pasikeičia. Yra puikių pavyzdžių, kuomet net Lietuvoje esantiems darbuotojams pasiūlomas darbas Australijoje ir užimamos top pozicijos. Todėl ar įmanoma – TAIP.

Kuriuo metu yra geriausia išvykti ?

Priklausomai nuo to kokie yra priritetai. Keliaujant Lietuvišką rudenį, oras Australijoje pradeda šilti,  čia yra pavasaris. Šiuo metu darbų aptarnavimo sferoje daugėja, kadangi daug turistų iš viso pasaulio keliauja čia sutikti naujus metus, bei pasimėgauti kaitria saule, žydra jūra ir nepaprasto baltumo paplūdymiais. Nerekomenduojame atvykti Gruodžio, Sausio mėnesiais. Tuo metu yra rinka būna perpildyta work and travel turistais, kurie nušluoja visus įmanomus darbus.

Kokiu būdų ir valiuta atsivežti pinigus ?

Mes rekomenduojame visiems turėti bent $1000 grynais, visas kitas santaupas laikykite lietuviškoje sąskaitoje. Atvykus į Australiją atidarysime sąskaitą, į kurią pevesite savo santaupų likutį. Taip keitimo kursas bus auksčiausias. Keičiant pinigus Australijoje kursas bus ne toks palankus kaip Lietuvoje ar europoje.

Kokius drabužius rekomenduote paimti ?

Australijoje orai yra neprognozuojami.  Vasarą saulė išdegina visa žalumą, o žiemą gali lyja, drėgna ir vėsu. Galvojate Australijoje nuolatos šiluma ? Taip, bet ji yra tik tokiuose miestuose kaip Cairns, Perth, Sunshine Coast. Vasarą temperatura siekia apie 35-40 laipsnius, žiemą vidutinė temperatūra yra apie 14 laipsnių priklausomai nuo gyvenamos vietos.

Rekomenduojame atsivežti gerą avalynę, kadangi pigiausi geri batai kainuoja nuo 100$. Žiemą pvz. gyvenat Sidnėjuje bus reikalinga šilta lietuviško rudens striukė (gali būti odinė su pašiltinimu). Visa kita pagal savo stilių ir patogumą.

SEKITE NAUJIENAS IR SUŽINOKITE PIRMI APIE:

 

ARBA PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ

Sužinok pirmas!