Blog

Home / Naujienos  / Darbas Australijoje

Ilgai teko gimdyti naują įrašą, bet pats laikas atvesus orams parašyti naujų, bei naudingų įrašų. Bei paskantinti atvažiuoti į Australiją.


Taigi pradėsiu tikriausia nuo savo istorijos….
Kadangi važiavau į Australiją svajonės vedamas, tad ir tikėjausi svajonių darbo. Lietuvoje verslavau ir dirbau marketingo srityje, tad ir čia tikėjausi startą pradėti šioje srityje..bet dėja 🙂
Išsiuntus keliasdešimt, o gal net arčiau šimto CV gavau vieną skambutį, kurio sulaukęs pripažinau, kad Australišką anglų kalba man nėra įkandama. Jausmas toks, kaip pirmą kartą susidūrus su žemaičiu viename kambaryje, rodos abu esame lietuviai, bet vienas kitą sunkiai suprantame, taip ir čia. Rodos kalbame ta pačia kalba, bet suprasti mažai supratau.
Taigi, taip ir pasibaigė mano marketingisto karjera tame gyvenimo tarpe. Pragyvenus kelis mėnesius ir išleidus kelionei skirtas santaupas atėjo laikas pulti, bet kokių darbų. Paieškas vykdžiau visur kur įmanoma.
Pirma patirtis – darbas drabužių parduotuvėje. Kadangi visada mėgau gražius drabužius nusprendžiau išbandyti jėgas čia. Procesas buvo panašus į tokį. Einu atsispausdinęs arti šimto CV, užeinu į kiekvieną pasitaikiusią parduotuvę teiraujuosi, jog ieškau darbo, paduodu savo cv. Visi sako, kad paskambins, bet Australijoje tai neveikia. Jeigu negauni pakvietimo iš karto ateiti į “TRIAL” (bandomoji diena), vadinasi nieko gero ten nepešei. Man dar visai pasisekė, po pirmų kelių valandų klajonių gavau savo šansą.
Pirmas šansas liko pirmu, kadangi padirbus 2 dienas, akistatoje su parduotuvės bosu (turku) teko nusileisti ant žemės. Jam reikalingi žmonės turkiškų pardavimo manierų. Turi lysti kiekvienam į akis…kadangi man tai nepatiko, buvau nebepageidaujamas.
Taigi nusprendžiau toliau ieškoti laimės aptarnavimo srityje. Apsilankęs pas bendravardį Artūrą, gavau galimybę išbadyti savo jėgas barmenaujant. Kadangi tokios patirties beveik neturėjau. Tik keletą savaitgalių buvau padėjas senai pažįstamai Obuolių saloje Taigi trumpai šnektelėjas su užeigos savininku kitą dieną kibau į darbus.
3h 15 min 25 s Tiek užtruko mano pirmos dienos patirtis, kurios metu išmokau gaminti keletą kavų, suplakti keletą kokteilių pagal manualą ( kokteilių aprašymas ), sudaužyti porą stiklinių, bei išgerti 2 litrus įvairių gazuotų gėrimų ( juk barmenas gali gerti kiek nori ). Taigi šios trys valandos buvo vienos ilgiausios mano gyvenime ir tikriausia pagavau save greičiausiai dirbant. Pietų metų Australai labai jautrūs tad viskas turi būti greita. Mano laimei šefas per daug nesisuko ir nematė mano eksperimentų, o tą dieną apsilankę žmonės negėrę daug įmantrių kavų.
Kita diena buvo visiškas vinis mano barmeno karjeroje. Po jos teko atsisveikinti ir pripažinti, kad per 6 su trupučiu valandas barmenu netapsi 🙂
Taigi aptarnavimo srityje nesuspindėjau, o pinigai seko akimirksiu, taigi pirmas mano didesnis uždarbis buvo pagaminti interneto svetainę. Kadangi pats esu pritaikęs savo reikmėms ne vieną interneto šabloną, nutariau ir čia pasinaudoti savo patirtimi. Taigi rezultatas buvo džiuginantis $200 5 valandos pakrapšymo ir spalvų reguliavimo ir lengvi pinigai kišenėje.
Tas pats žmogus man pasiūlė padirbėti pas jo pažįstamą muzikos mokykloje, siurbti kilimus vakarais. Nedvejodamas sutikau, kadangi darbas atrodė tikrai įdomus ir juk šitą dalyką mes visi darome savo namuose!
Taigi taip prasidėjo mano draugystė su siurbliu 🙂 6 dienos per savaitę, 5h kas dieną, $18 per valandą rezultatas $540 per savaitę, tai buvo tikrai neblogas pasiekimas, bet ne toks geras kaip padaryti interneto svetainę. Darbas nebuvo lengvas, kadangi teko siurbti muzikinę mokyklą kurioje vaikai mėgsta labai apšišiuklinti. Gerai tai, kad dažnai rasdavau smulkių monetų, ar popierinių pinigų. Pamainos rekordas $25 galima sakyti kaip ir arbatpinigiai, neskaitant rastų įvairių vertingų daiktų.
Taigi čia mano karjera tęsėsi kelis mėnesius, o vėliau atėjo kalėdų atostogos ir darbų nebeliko. Taigi teko atsisveikinti su draugeliu tapusiu Libaniečiu ( geriau su jais nedirbti ) ir ieškoti toliau laimės.
Kadangi tokią turtigą patirtį buvau įgyjęs per kelis mėnesius, todėl nusprendžiau tęsti siurbliuotojo karjerą ir radau sekantį darbą. Čia pasijaučiau kaip rojuje. Man atiteko Travel House ofisai. Dirbti ofisuose labai smagu, kadangi žmonės nepasišiukšlina ofisuose per dieną tiek kiek darė vaikai. Visada galima pasivaišinti šokoladukais, bei vaisiais kuriuos atsineša žmonės, taip pat nemokami kavos aparatai, skirti visiems darbuotojams.
Taigi mano karjera su siurbliu greitai pasibaigė, kadangi tokiuose darbuose darbuotojai dažnai keičiasi ir man pasisiūlius pagelbėti su darbuotojais ir prisiėmus šiek tiek atsakomybės tapau prižiūrėtoju. Mano darbas tapo patikrinti po visos pamainos, ar niekas nepaliko akivaizdžių šiukšliu, taip pat turėjau išvalyti kavos aparatą. Viso to rezultas tapo 35% didesnės pajamos nei ankstesniame darbe, valandų skaičius per savaitę neviršyjo 15. Šiuo laikotarpius prasidėjo didžiausios kelionės, kadangi įplaukų ir laisvo laiko buvo daugiau nei pakankamai.
Po kankinančių 8 mėnesių tokio darbo, supratau, kad tinginiauti vis dėl to nėra man, o kartu kurtas interneto projektas reikalavo vis daugiau laiko, taigi nusprendžiau atsisakyti prižiūrėtojo darbo ir visiškai pasinerti į IT pasaulį.
Daugelis mano tokį poelgį įvertino pasukiodami pirštu į smilkinį, bet tai buvo mano pasirinkimas ir man jis buvo geriausias.
Prabėgus keliems menesiams, supratau, kad vis dėl to mano online projektas taip greitai neatneš pajamų ir reikia ieškotis įplaukų. Šį kartą buvau kūrybiškesnis, bei buvau užsibrėžias tikslą gauti darbą marketinge. Taip ir įvyko. Kaip ir pirmą kartą išsiunčiau krūvą CV, užpildžiau anketą populiariame linked in portale, užpildžiau visus įmanomus darbo skelbimų portalus ir nepraėjus nei keliems mėnesiams tapau, kosmetikos chirugijos klinikos interneto marketingo specialistu. Kadangi prabėgo dar tik mėnuo nuo to kaip dirbu čia ir negaliu sakyti, kad nuveikiau kalnus ir padariau didžiulę karjerą Australijoje. Bet galiu pasakyti tik vieną, kad jeigu esi užsispyręs visos durys tampa tau atviros.
Laukite karjeros posūkių tęsinio 🙂

Post a Comment

SEKITE NAUJIENAS IR SUŽINOKITE PIRMI APIE:

 

ARBA PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ

Sužinok pirmas!