Blog

Home / Naujienos  / Darbas Australijoje. Kaip ieškoti darbo ir kaip turi atrodyti CV

Atvykę į Australiją dažniausia visi susiduriame su problema, ką ir kur dirbti, bei kaip save pristatyti.

1. Viena didžiausių problemų yra tai, kad mes Lietuvoje esame pripratę į CV surašyti visą įmanomą patirtį, tikėdamiesi sudaryti barbės devyndarbės įvaizdį ir įtikti darbdaviui, Australijoje yra šiek tiek kitokia politika, čia yra daugiau orientuojamasi į specializaciją, o vėliau į galimybes atlikti daug. Taigi ieškant ir pačio paprasčiausio darbo rašykite, kad esate dirbę šioje srityje keletą metų, nesvarbu, ar turite toje sferoje patirties ar ne, dauguma žino ko mes čia atvykome, tad svarbiausia yra pirmas įspūdis.

2. Įspūdį sudaro tvarkinga išvaizda, plati šypsena ir noras įrodyti, kad gali. Visą kita taps nebesvarbu, po to kai jus priims į darbą, kadangi būsite iš naujo apmokomi, o čia galėsite pasireikšti daugiau.

3. Neskubėkite ieškoti darbo per tokius darbo skelbimų tinklapius kaip seek.com.au (nebent esate kvalifikuotas inžinierius, medikas ar programuotojas su didele darbo patirtimi, šios specialybės yra laaabai paklausios Australijoje), jūs konkuruojate ne tik su atvykeliais iš viso pasaulio, bet ir su vietiniais, kurių yra daugiau nei 21 milijonas.

4. Neskubėkite apsigyventi vieni bute, kadangi taip apsiribosite galimybę sutikti žmonių, kurie gal būt yra jūsų ranktas į darbą. Apsistokite hosteliuose ( vietiniu terminų kalbant, backpacker’iuose ). Čia susiburia žmonės iš viso pasaulio ir mielai vieni su kitais pasidalina patirtimi ir žino gal kur yra laisvų darbo vietų. Būkite drąsūs ir bendraukite su visais.

5. Būkite profesionalas, bet kurioje srityje bedirbtumėte. Jūsų CV turi būti trumpas ir aiškus, nekurkite poemų, kadangi jūsų reziume niekas neskaitys. Aukštesnėms pareigoms negu svetingumas (hospitality) ar pardavimai (retail) būtinas įžanginis laiškas (cover letter) kuris turi nupasakoti, kur ieškomas darbas įsitenka į jūsų karjerą.

6. Įžanginis laiškas turi būti ne ilgesnis nei vieno puslapio, nupasakojantis keletą ar vieną iš praeities darboviečių, kurios patirtis panaši į ieškomo darbo specialybę. Pavyzdžių galite rast portale seek.com.au, mycareer.com.au taip pat geras daiktas yra įžanginio laiško generatorius.

7. CV pavyzdžių taip pat galite rasti auksčiau nurodytuose portaluose, taip pat prisegu keletą, kurie pasirodė originalūs. Nebijokite nuslėpti tiesos, savęs išaukštinimas Australijoje būtinas.
Prisegu keletą pavyzdžių
bar_manager_CV_template
bar_staff_CV_template
Delivery_driver_CV_example
hotel_receptionist_CV_template
waitress_CV_template_sample

8. Kur ieškoti darbo. Nekvalifikuoto darbo, padavėjo, barmeno, baristos, vairuotojo, statybų darbuotojo ir pan. geriausia ieškoti tiesiogiai einant pas darbdavį. Nesvarbu ar tai ofisas, ar kavinė, ar namai, žmonės pamatę jus arba priims iškarto ir pakvies bandomojam darbui ( angliškai trial, labai populiarus Australijoje, bandomojo darbo metu galėsite pademonstruoti visas savo galimybes, už tai yra dažniausia nemokama ). Taip pat jėgas galite bandyti portale Gumtree būtinai prisekite nuotrauką, ypač jeigu esate mergina.
Tame pačiame portale galite palikti savo cv. Rekomenduoju užpildyti CV formą ir portale seek.com.au, esu sulaukęs nemažai skambučių.
Kas liečia geresnius darbus tai kaip ir minėjau auksčiau, seek.com.au yra darbo skelbimų lyderis, tuomet mycareer.com.au, indeed.com.au, careerone.com.au, jobsearch.gov.au, jobsearch.gov.au ir pan.

9. Australijoje dažnai lietuviai dirba nelegaliai, kadangi turi ribotas darbo valandas. O tie kas dirba legaliai dažniausia pasirašo vieno puslapio sutartį, kurioje įrašytas valandis tarifas, bei kas yra darbdavys. Tokias sutartis kurios sudaromos Lietuvoje pamatysite tik gavę KONTRAKTĄ.

10. Lankykitės profesiniuose renginiuose, bei susitikimuose , naudokitės pvz. meetup.com, klauskite ir jums bus atsakyta. Čia rasite ne tik profesinių renginių, vakarėlių, bet ir artimų pažinčių.

Svarbiausia nenustokite ieškoti ir nesvarbu, kad dabar jums nepasisekė. Mes dažniausia nuleidžiame rankas arti finišo.

Post a Comment

SEKITE NAUJIENAS IR SUŽINOKITE PIRMI APIE:

 

ARBA PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ

Sužinok pirmas!